Napisz do nas! biuro@fire-prevent.pl

USŁUGI PPOŻ i BHP

Firma FIRE PREVENT powstała z myślą zapewnienia swoim klientom obsługi z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz BHP na najwyższym poziomie.

Zespół FIRE PREVENT został stworzony przez wykwalifikowaną kadrę inżynierów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, a także bezpieczeństwa i higieny pracy.

Bazując na latach doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa pożarowego oraz BHP jesteśmy w stanie zapewnić obsługę dostosowaną do indywidualnych potrzeb wszystkich naszych klientów. Zespół FIRE PREVENT to młoda, ale doświadczona kadra, która ciągle podnosi swoje kompetencje zawodowe.

Świadczymy usługi dla firm i instytucji na ternie województwa mazowieckiego w miastach takich jak: Warszawa, Piaseczno, Pruszków, Wołomin, Legionowo, Otwock, Garwolin, Mińsk Mazowieckie, Żyrardów, Siedlce, Mława, Ostrołęka, Pułtusk, Płock. Jesteśmy otwarci także na współpracę na terenie całego kraju.

Nasza działalność to przeglądy urządzeń ppoż, usługi ppoż Warszawa, szkolenia ppoż, szkolenia BHP oraz praktyczne sprawdzenie warunków ewakuacji. Współpracujemy z administratorami obiektów, a także pracodawcami. Zależy nam na zapewnieniu jak najwyższych standardów bezpieczeństwa pożarowego. 

SERWIS PPOŻ

W zakresie oferowanych przez nas usług z zakresu ochrony przeciwpożarowej znajdują się między innymi: przegląd i konserwacja hydrantów, legalizacja gaśnic, przegląd i konserwacja SSP (systemów sygnalizacji pożaru), przegląd oświetlenia awaryjnego, przegląd oświetlenia ewakuacyjnego, przegląd klap dymowych (elektrycznych oraz pneumatycznych), przegląd systemów detekcji gazów (GAZEX), przegląd drzwi przeciwpożarowych, przegląd węży hydrantowych, przegląd bram przeciwpożarowych, przegląd przeciwpożarowych wyłączników prądu. 

OPRACOWANIE DOKUMENTACJI

Zajmujemy się także opracowaniem dokumentacji z zakresu ochrony przeciwpożarowej takiej jak: instrukcja bezpieczeństwa pożarowego, plan ewakuacji budynku, warunki ochrony przeciwpożarowej, ocena zagrożenia wybuchem, ekspertyza warunków ochrony przeciwpożarowej, scenariusz pożarowy, operat przeciwpożarowy. 

USŁUGI PPOŻ

Zespół FIRE PREVENT zajmuje się także prowadzeniem szkoleń przeciwpożarowych, których celem jest zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa pożarowego. Praktyczne szkolenie przeciwpożarowe to jedna z najlepszych metod przekazania tej wiedzy. Każdy z pracowników powinien znać zasady ewakuacji, obsługi gaśnic, a także systemów ppoż występujących w obiekcie. Ich działanie jest niezbędne do zapewniania bezpiecznych warunków ewakuacji w sytuacji wystąpienia zagrożenia.

Szkolenie powinno być prowadzone przez specjalistów w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej. Przed zorganizowaniem szkolenia zwracamy uwagę na potencjalne ryzyko występujące w danym miejscu. Bazując na Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego skupiamy się na aktualnych przepisach przeciwpożarowych i zapoznajemy z nią wszystkich uczestników szkolenia przeciwpożarowego. Przedstawiamy charakterystykę zagrożeń danego obiektu i stanowiska pracy, a także wskazujemy sposoby postępowania w przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego.

USŁUGI BHP

Mając na uwadze kompleksową obsługę z zakresu ochrony przeciwpożarowej w naszej ofercie znajdą Państwa także usługi z zakresu BHP. Bezpieczeństwo pracy jest szczególnie ważnym zagadnieniem w każdej firmie. Dotyczy to zarówno przeszkolenia pracowników co do stosowania zasad BHP jak także przygotowania ich do bezpiecznej pracy w specyficznych warunkach. Różnorodne zagrożenia wpływają na konieczność ciągłych szkoleń i uświadamia o niebezpieczeństwie pracowników. Szkolenia organizowane przez naszą firmę mają charakter ogólny – skierowany do szerokiej grupy osób.

 

W naszej ofercie znajdują się także szkolenia specjalistyczne, skierowane do konkretnej grupy zawodowej, pracującej w otoczeniu specyficznych warunków stwarzających ryzyko.